Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

 

З історії Миколаївського районного  суду Львівської області

 

Народний суд Миколаївського району Дрогобицької області організований в 1944 році на підставі Закону Української РСР  «Про судоустрій» від 16 серпня 1938 року.

Указом Президії Верховної Ради УРСР від 21.05.1959 року  Дрогобицька область була ліквідована і територія Миколаївського району перейшла в підпорядкування Львівської області.

Народний суд Миколаївського району був перейменований 01 січня 1963 року в народний суд м. Миколаєва Львівської області на підставі наказу голови Львівського обласного суду та 01 січня 1965 року перейменований в постійну сесію м. Миколаєва Жидачівського району Львівської області.

У 1966 році у зв’язку з відновленням функцій Миколаївського району згідно наказу голови Львівського обласного суду №45 від  09.12.1966 народний суд м. Миколаєва року перейменований в народний суд Миколаївського району Львівської області. В штаті народного суду Миколаївського району 6 працівників – голова суду, секретар суду, судовий виконавець, нотаріус, секретар судового засідання, кур’єр-прибиральниця.

Згідно Указу Президії Верховної Ради СРСР від 31 жовтня 1970 року було утворено Міністерство  юстиції  і народний суд Миколаївського району Львівської області був підпорядкований відділу юстиції Виконкому Львівської обласної ради депутатів трудящих.

З 1 січня 2003 року відповідно до п. 20 ст.3 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про судоустрій України» розпочала свою роботу Державна судова адміністрація України та її територіальні управління, які мали забезпечити прозорість механізму формування бюджетів судів та належне фінансування апеляційних судів та місцевих судів України.

Першими народними суддями були Коваль, Гуцалюк, Овсяник. На превеликий жаль не збереглося жодних відомостей про цих суддів, сьогодні ми не знаємо навіть їхніх імен.

Із серпня 1950 року народним суддею, а потім головою суду працював Дзюбан Павло Данилович.

З 1970 року по 11 липня 1989 року народним суддею і головою суду працювала Цап Софія Петрівна.

З червня 1982 року народним суддею, а з 1989 року і по даний час головою суду працює Березюк Григорій Михайлович.

З 1989 року по 1993 рік народним суддею у Миколаєві працює Макойда Зеновій Миколайович.

З 1993 року в Миколаївський районний суд працює в складі трьох суддів: голова суду Березюк Г.М., судді – Ковталів Роман Теодорович та Матущак Микола Степанович (звільнений у 1996 році у зв’язку з призначенням суддею Стрийського районного суду Львівської області).

З 1996 року суд працює в складі чотирьох суддів: голова суду Березюк Г.М., судді – Ковталів Р.Т., Богонюк Микола Ярославович (звільнений у 2006 році у зв’язку з призначенням суддею апеляційного суду Львівської області), Кравчишин Володимир Богданович (помер у 1998 році).

У 2000 році суддею Миколаївського районного суду Львівської області призначено Олендера Ігоря Ярославовича (звільнено у 2004 році у зв’язку з призначенням суддею Галицького районного суду м.Львова).

З 2002 року у районному суді працюють судді Ткаченко Юрій Володимирович (звільнений у 2005 році) та Приколота Тетяна Іванівна (звільнена у 2003 році у зв’язку з призначенням суддею Сихівського районного суду м.Львова).

З 2003 року суддею Миколаївського районного суду Львівської області працює Береза Вікторія Іванівна (звільнена 16.01.2012 року у зв’язку з призначенням суддею апеляційного суду Львівської області).

З 2004 року у районному суді працює суддя Хома Олена Петрівна (звільнена з у 2008 році у зв’язку з призначенням суддею Львівського окружного адміністративного суду).

З 2006 року суддями Миколаївського районного суду Львівської області працюють Палюх Наталія Михайлівна (звільнена у 2007 році у зв’язку з призначенням суддею Залізничного районного суду м.Львова) та Запотічний Ігор Ігорович (звільнений у 2008 році у зв’язку з призначенням суддею Львівського окружного адміністративного суду).

У 2008 році суддею Миколаївського районного суду Львівської області призначено Карбовніка Ігоря Михайловича.

У вересні 2009 року суддями Миколаївського районного суду Львівської області призначено Бачуна Олександра Ігоровича та Павліва Володимира Романовича.

У жовтні 2009 року, у зв’язку з поданням заяви про відставку, з облікового штату Миколаївського районного суду Львівської області виключено суддю Ковталіва Романа Теодоровича.

У серпні 2010 року суддею Миколаївського районного суду Львівської області призначено Демяновського Юліана Галійовича.

У грудні 2011 року Павліва Володимира Романовича призначено на посаду заступника голови Миколаївського районного суду Львівської області.

У 2007 році в районному суді відбулась визначна подія – освячено нове приміщення. Відтоді судочинство здійснюється у новозбудованому «Будинку Правосуддя», який знаходиться за адресою м.Миколаїв, вул. І.Мазепи, 29.

 Станом на 01 березня 2012 року у Миколаївському районному суді Львівської області працює п’ять суддів та двадцять три працівники апарату суду.

Сьогодні колектив Миколаївського районного суду Львівської області нагадує велику українську родину, яка в змозі справитись з усіма труднощами, яка вміє і працювати і відпочивати.


Березюк Григорій Михайлович розпочав свій трудовій шлях в судовій системі в далекому 1980 році.З червня 1990 року Березюк Г.М. працює на посаді голови Миколаївського районного суду Львівської області.

З червня 1980 по червень 1982 року працював народним суддею Перемишлянського районного народного суду Львівської області.

З 21 червня 1982 року - суддя Миколаївського районного суду Львівської області. 

З червня 1990 року Березюк Г.М. працює на посаді голови Миколаївського районного суду Львівської області. 

 

ГОЛОВНА СТОРІНКА