Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У зв’язку із стрімким зростанням в Україні кількості захворювань на вірусну інфекцію COVID-19, з 12 березня в Україні оголошено карантин, а з 25 березня на всій території України запроваджено режим надзвичайної ситуації.
Даний режим не обмежує конституційних прав громадян, однак встановлює певні обов’язки.
Також за порушення карантинних правил передбачено юридичну відповідальність.
Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Підвищено кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням. Статтею 325 Кримінального кодексу України визначено, що порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
Судова практика Миколаївського районного суду з розгляду справ щодо порушення правил карантину тільки формується. Так, за період з 17 березня до суду надійшло 9 (дев’ять) справ про адміністративні правопорушення у сфері порушення правил карантину людей.
Одну справу розглянуто та призначено покарання у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень. На постанову суду подано апеляційну скаргу.
Розгляд інших справ триває.
Кримінальні провадження про обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.325 ККУ, на розгляд до суду не надходили.